Jak ustalić rozmiary obrusów, bieżników, serwetek
Jak ustalić rozmiary obrusów, bieżników, serwetek

Krótki obrus na wymiar

Obrusy, jakie używamy na co dzień są dla wygody krótkie. Tkanina zwisa poza krawędź blatu na długość 20 cm.

Przykład: blat 90x90 cm - obrus po uszyciu 130x130 cm

Długi obrus na wymiar

Obrusy i skirtingi "do samej ziemi" w praktyce siegają około 5 cm ponad podłogę. Nie siegają aż do podłogi, aby zapobiec ubrudzeniu. Standardowa wysokość stołu to 75 cm. Do wymiarów blatu dodajemy zatem po 140 cm.

Przykład: blat 90x90 cm - obrus po uszyciu 230x230cm

Szycie bieżników na wymiar

Bieżniki nakrywane wzdłuż stołu stosujemy, aby przełamać monotonię białego obrusu. Kładziemy je na stołach o szerokich blatach 90-120 cm. Optymalna szerokość bieżnika układanego wzdłuż stołu to 30-40 cm. Jego długość najbezpieczniej przyjąć jako długość blatu + 40 cm. Bieżniki układane jako podkładka pod talerze mogą być szersze 45 cm.

Przykład:

bieżnik położony wzdłuż blatu 180x90 cm - po uszyciu 220x40 cm

bieżnik położony w poprzek blatu 180x90 cm - po uszyciu 130x45 cm

Serweta bankietowa na wymiar

Najpopularniejsze rozmiary serwetek bankietowych to: 40×40 cm, 50×50 cm. Ważne jest, aby serwety z były uszyte z surowca wchłaniającego ciecze. Dlatego dobrze jest, aby tkanina składała się z co najmniej 50% włókien naturalnych (bawełny, lnu). Ze względów higienicznych rekomendujemy, aby składać serwety w białych rękawiczkach. Na całej sali restauracyjnej lub przyjęciu obowiązuje w jednym momencie ten sam wzór składania serwet. Do śniadań i obiadów nadaje się im formy płaskie. Na uroczyste bankiety przygotowujemy bardziej wyszukane wzory.

Szycie obrusów na wymiar: zobacz nasze produkty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl