Turkus we wnętrzu – kolor morza, nieba, szlachetnych kamieni
Turkus we wnętrzu – kolor morza, nieba, szlachetnych kamieni

Z czym kojarzy się kolor turkusowy?

Turkus to kolor symbolizujący stabilizację i równowagę. Pomaga się zrelaksować i wypocząć. Wzbudza pozytywne skojarzenia i wprowadza spokojny nastrój. Specjaliści twierdzą, że kolor turkusowy otwiera umysł i wzmacnia kreatywność. Nazywany jest kolorem mądrości i prawdy.

Z czym łączyć kolor turkusowy we wnętrzach?

Turkus to kolor, który w różnych połączeniach może zbudować zupełnie inny wystrój wnętrza. Pasuje do niemal każdego rodzaju lokalu – w zależności od naszej koncepcji może być barwą dominującą lub pojawiać się jedynie w drobnych dodatkach.

Kolor turkusowy bardzo dobrze komponuje się z bielą. Zestawienie tych dwóch barw prezentować się będzie pięknie i elegancko.  Jeśli dodamy do nich srebrne dodatki otrzymamy wyjątkowy wystrój na zimę. Mniej kontrastowy, ale równie elegancki i chłodny klimat otrzymamy, jeśli zamiast bieli użyjemy delikatnych szarości. Jeśli w swoim lokalu chcesz stworzyć marynistyczny wygląd to połączenie turkusu i bieli także będzie idealne.

Połączenie turkusu z żółtym da zupełnie odwrotne skojarzenia. Te dwie barwy będą przypominać nam o ciepłym, krystalicznie czystym morzu i słonecznej plaży. Żółto-turkusowe pomieszczenia będą mieć radosny, orientalny charakter. Turkusowe pokrowce na stoły i żółte serwetki to ciekawe rozwiązanie np. do restauracji w kurortach wypoczynkowych.

Trzecim ciekawym zestawieniem jest turkus z barwami analogicznymi takimi jak fioletowe, błękitne, czy zielone. Wykorzystując w swoim wnętrzu takie połączenie kolorów uzyskamy energetyczny i świeży wygląd w stylu boho. Chociaż to połączenie wydawać się może ryzykowne, to może przynieść ciekawe i nietypowe efekty.

Turkusowe pokrowce na stoły

Jak widać wprowadzenie koloru turkusowego do wnętrza daje wiele możliwości i może przynieść bardzo zróżnicowane efekty. Turkusowe elastyczne pokrowce na stoły sprawdzą się na tle białych, szarych czy żółtych ścian. W ten kolor warto zainwestować zarówno prowadząc słoneczny lokal przy plaży, elegancką restaurację skierowaną do klientów biznesowych, jak i nowoczesną knajpkę z alternatywną kuchnią.

 

 


 

              

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl