fbpx

Kolory we wnętrzu – jak je wykorzystać

Elastyczne pokrowce na stoły koktajlowe

Biel, beż czy szarość to bez wątpienia kolory neutralne i bezpieczne. Często występują we wnętrzach restauracji, sal bankietowych czy hoteli, bo wydaje się, że są najbardziej uniwersalne. Niestety sprawiają one, że nasze wnętrze staje się nudne i podobne do wielu innych.

Mocny kolor wykorzystany we wnętrzu doda mu charakteru i wyróżni nas na tle konkurencji. Nawet tak niewielki akcent jak dekoracja ściany lub kolorowy pokrowiec na stół sprawi, że będziemy wyjątkowi. Największe korzyści z wykorzystania kolorów we wnętrzu naszego lokalu to:

  • możliwość szybkiej i taniej zmiany wyglądu,
  • stworzenie oryginalnego wystroju,
  • nadanie wnętrzu konkretnego klimatu,
  • oddziaływanie na emocje naszych klientów.

Szybkie metamorfozy

Kolorowe dodatki to coś, co łatwo i stosunkowo tanio zmieni charakter waszego wnętrza. Jeśli jednego dnia organizujecie imprezę dla dzieci, a następnego dnia konferencję biznesową bardzo prosto możemy dostosować wygląd pomieszczenia za pomocą pokrowców na stoły czy krzesła, obrusów oraz różnych innych dodatków. Podobnie łatwo możemy zmieniać wygląd swojego lokalu w zależności od pory roku – latem postawić na słoneczny żółty i pomarańczowy, zimą zaś na szarość z granatem. Nie potrzebujemy przemalowywać ścian lub kupować nowych mebli, aby zaskoczyć naszych klientów innym, wyjątkowym wyglądem.

Lenia aranżacja truskawek na turkusowym pokrowcu
Letnia aranżacja truskawek na turkusowym pokrowcu koktajlowym

Kolory we wnętrzu, a emocje

To, jakie kolory wykorzystamy we wnętrzu wpływać będzie także na nastrój przebywających tam osób. W zależności od oczekiwanego efektu warto zastanowić się nad odpowiednią gamą kolorystyczną. Barwy ciepłe, takie jak żółty, pomarańczowy czy limonka dodadzą energii i zachęcą do działania. Co więcej kolor pomarańczowy pobudza apetyt, nadaje się więc idealnie do restauracji czy baru. Jeśli wykorzystamy zimne barwy, np. turkus, niebieski, granatowy, gościom łatwiej będzie odpocząć i się wyciszyć.

Jaki nastrój chcesz stworzyć w swoim wnętrzu?

Odważny

Aby uzyskać odważny klimat zastosuj kolory kontrastowe, takie jak biel i czerń lub intensywną czerwień. Pasować będą także wzory geometryczne o ostrych krawędziach – kwadraty i trójkąty.

Subtelny

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się stonowane, pastelowe kolory np. ecru, beż.

Radosny

Radosny nastrój osiągniemy stosując jasne i nasycone kolory w pomieszczeniu. Idealnie sprawdzą się cytryna, limonka, czerwony czy amarantowy. Dodatkowo warto wpuścić więcej światła słonecznego np. rezygnując z zasłon czy wybierając przeszklone drzwi.

Spokojny i wyciszony

W tym przypadku warto użyć zimnych kolorów (granatowy lub szary) i schematu opartego na kolorach pokrewnych, czyli takich znajdujących się blisko siebie w kole barw (niebieski możemy połączyć z turkusem lub fioletem), .

Oficjalny

Do oficjalnych pomieszczeń polecamy ciemne mocne kolory. Idealnie pasują tutaj czerń i szarość oraz proste, klasyczne wzory i dodatki.

Naturalny

Użyj ciepłych odcieni ziemi takich jak brąz czy zieleń. Wśród wykorzystywanych dodatków warto postawić na drewno i żywe rośliny.

Infografika kolory

Jak łączyć kolory we wnętrzu?

Często boimy się dołożyć kolor do naszego wnętrza, bo nie wiemy, jak go stosować. Boimy się niewłaściwego połączenia różnych barw i materiałów, nie wiemy, co dobrać, aby wyglądało dobrze i pasowało do siebie. Na przykład do brązowego czy czerwonego pasować będą złote elementy, zaś do granatu lub turkusu bardziej srebrne.

W takich sytuacjach z pomocą przyjdą nam inspiracje i przykłady rozwiązań, których mnóstwo możemy odnaleźć między innymi na Pintereście.

Jak widać powyżej wykorzystanie kolorów we wnętrzu lokalu ma mnóstwo zalet i potrafi całkowicie odmienić nasze miejsce. Zachęcamy do szukania inspiracji i odważnej zabawy w kolory i eksperymentowania. Wnętrze wypełnione kolorem to wnętrze atrakcyjne dla gości.

Zobacz kolorowe pokrowce na stoły, które możesz wykorzystać w swoim wnętrzu:

Oprócz kolorów, które posiadamy w standardowej ofercie, możemy przygotować dzianinę w wybranym kolorze. Kolor powinien być podany jako Pantone lub numer NCS. Zamówienia indywidualnego koloru dotyczą uszycia pokrowców z co najmniej 200 mb surowca.

Aby dopytać o szczegóły lub dokonać zamówienia pokrowców skontaktuj się z działem handlowym biuro@pracowniahoreca.pl oraz 515 897 821 |   508 092 085.